KOÇLUK
ÖĞRENCİ ve EBEVEYN Koçluğu / Mentorluğu

"Hiç kimseye bir şey öğretemezsiniz, yapabileceğiniz tek şey içlerindeki öğrenme isteğini keşfetmelerine yardım etmektir." Galileo Galilei.

Bize hayatımız boyunca hep bir şeyler öğretilmeye çalışıldı, bu durum benliğimiz ile kurallar ve öğretiler aramızda sıkışıp kalmamıza neden oldu. Sorumluluk ile Görev arasında önemli bir çizgi vardır, görev dışarıdan gelir sorumluluk ise içeriden. Öğrenci değişimi içselleştirmediği sürece bir görev olarak kalır ve hedefe ulaşma olasılığı azalır, ancak içselleştirdiği durumda sorumluluk halini alır ve devamında başarının gelmesi daha yüksek ihtimal olur. Bu çalışma öğrencilerimizin eğitim & öğretim ve akademik yaşamlarında başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında kurulan işbirliği olarak gerçekleştirilir. Öğrenci Koçluğunun amacı; öğrencinin düşüncelerini harekete geçirmek, swot analizi yaparak hedeflerini belirlemesini ve içselleştirmesini sağlamak, bu hedeflere  motive etmek, başarılarını takdir etmek, stressiz, kriz barındırmayan iletişim ile kendine liderlik edebilmesini, onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamak, gün geçtikçe zorlaşan iş yaşamına liderlik edebilecek profosyonellikte hazırlamaktır.

Çalışma Paketleri

Sınavlar İle İlgili Koçluk Çalışmaları İçin Lütfen İrtibata Geçiniz

ÖĞRENCİ
PAKET

Ön Görüşme
(ortalama 30-45 dakika)
+
4 - 8 Seans Koçluk & Mentorluk
(ortalama 60-75 dakika)

 
ÖĞRENCİ / EBEVEYN PAKET

Ön Görüşme
(ortalama 30-45 dakika)
+
4 - 8 Seans Koçluk & Mentorluk
(ortalama 60-90 dakika)
+
2 - 4 Seans Ebeveyn Koçluk & Mentorluk
(ortalama 60-75 dakika)

 

Data1© 2016 Ayna Danışmanlık. Sitedeki tüm görsel materyaller, tur detayları ve tüm içeriklerin telif hakları Aynaca’ya aittir.